Petek Temizliği Nasıl Yapılır ?
 

Petek Temizliği Nasıl Yapılır ?

Petek Temizliği Nasıl Yapılır ?, petek temizliği evinizin herhangi bir yeri kırılıp dökülmeden rothenberger petek temizliği makinesi sisteme bağlanıp jetpompa ile basınçlı petek temizliği kimyasalı basılarak yapılmaktadır.

Petek Temizliği sırasında kullanılanılan kimsayal hareketli ve basınçlı su ile aşındırıcı bir etki oluşturur.

Kombi kalorifer tesisatlarındaki su temas ettiği yüzeylerden (radyatörler, vanalar, kombi içindeki metal ve plastik parçalar, contalar) aşındırarak kopardığı parçacıkları (pas, çamur vs.) bünyesine kattıkça daha aşındırıcı olur.

Dolayısıyla gün geçtikçe paslanma ve çamurlaşma artarak devam ederken, malzeme sorunları da farklı boyutlara ulaşır, su damlatmalar, kombide arızalar, pompa blokajları, kombi ve tesisatta sesli çalışma vs.

Bir de suyun yapısında bulunan kireç tesisattaki suyun hızlı ısınıp soğumasından dolayı ayrışınca tesisattaki problemler daha da büyür.

Tesisatta tıkanıklıklar buna bağlı olarak sirkülasyonun zayıflamasıyla bazı radyatörlere ısı ulaşamazken bazı radyatörler az ısınır bazılarının yarısı sıcak yarısı soğuk olur.peteklerinizin üst kısımları ısınır altları soğuk kalır.kombi uzak olan petekleriniz ısınmaz.

Kirecin radyatör yüzeyinde oluşturduğu tabaka izolasyon etkisi göstererek ısı transferini azaltır.

Tüm bunlar hem konforu hem de ısınma maliyetlerini olumsuz etkiler.

Petek Temizliği Nasıl Yapılır ?, petek temizliği evinizin herhangi biyeri kırılıp dökülmeden rothenber petek temizliği makinesi çalıştırılarak kimyasal madddesi ile yapılmaktadır.  Banyodaki Peteğiniz Sökülerek evinizin hiçbir yeri kirlenmeden petek yıkama makinasi bağlanarak ilk önce durulanır ve pis sudan arındırılır, Daha Sonra Kimyasal ilaç ile tesisatın içinde oluşan Kireç,çamur,tortu,ve katran dan arındırılır, Kimsayalın yitirmesi ve peteklerin iyi bir şekilde temizlenmesi için Petekleriniz Tekrar durulanarak yıkama işlemi biter, Peteklerinizin reglaj ayarları yapılarak havaları alındıkdan sonra ısıtılarak Teslim edilir. Petek Temizliği sırasında kullanılanıla kimsayal hareketli su aşındırıcı bir etkiye sahiptir.  Kombi kalorifer tesisatlarındaki su temas ettiği yüzeylerden (radyatörler, vanalar, kombi içindeki metal ve plastik parçalar, contalar) aşındırarak kopardığı parçacıkları (pas, çamur vs.) bünyesine kattıkça daha aşındırıcı olur.  Dolayısıyla gün geçtikçe paslanma ve çamurlaşma artarak devam ederken, malzeme sorunları da farklı boyutlara ulaşır, su damlatmalar, kombide arızalar, pompa blokajları, kombi ve tesisatta sesli çalışma vs.  Bir de suyun yapısında bulunan kireç tesisattaki suyun hızlı ısınıp soğumasından dolayı ayrışınca tesisattaki problemler daha da büyür.  Tesisatta tıkanıklıklar buna bağlı olarak sirkülasyonun zayıflamasıyla bazı radyatörlere ısı ulaşamazken bazı radyatörler az ısınır bazılarının yarısı sıcak yarısı soğuk olur.  Kirecin radyatör yüzeyinde oluşturduğu tabaka izolasyon etkisi göstererek ısı transferini azaltır.  Tüm bunlar hem konforu hem de ısınma maliyetlerini olumsuz etkiler.

galeri